درحال بارگذاری...
Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

قوانین و مقررات سمنا

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 07 مرداد 1400


ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این شرایط و قوانین به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

– شرکت: ارائه دهنده سرویس سمنا.

– سمنا: خدماتی نرم‌ افزاری که توسط شرکت به منظور ارائه خدمات نقشه برداری در سراسر ایران ارائه می‌شود.

– اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات سمنا، حق استفاده موقت از آن برابر شرایط و سند حاضر به کاربران اعطا می‌گردد.

– کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از متقاضی و مهندس که از طریق اینترنت به اپلیکیشن سمنا متصل و از خدمات نرم افزاری سمنا بهرمند می‌شود.

– مهندس: شخص حقیقی است که در اپلیکیشن سمنا به منظور دریافت درخواست خدمات و ارائه خدمات نقشه برداری ثبت ‌نام کرده ‌است.

– متقاضی: شخص حقیقی یا حقوقی است که در اپلیکیشن سمنا به منظور ارسال درخواست خدمات نقشه برداری ثبت‌ نام کرده‌ است.

– حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات سمنا در اپلیکیشن سمنا ایجاد کرده‌اند.

– اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار سمنا قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجه بهره برداری از خدمات سمنا در اختیار شرکت قرار داده می‌شود مانند اطلاعات مربوط به مشخصات ملک، نظرسنجی و غیره.

– قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام خدمات نقشه برداری.

ماده ۲ – حساب کاربری

– کاربران با ثبت نام در سمنا و همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری سمنا را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل، شرایط و قوانین آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

– برای استفاده از خدمات سمنا لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. برای استفاده از خدمات سمنا متقاضی و مهندس باید مشخصات هویتی، شماره همراه و … را در اپلیکیشن سمنا ثبت کند.

– کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر می‌باشد. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

– کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با شماره همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن سمنا اقدام نمایند. در غیر این صورت کاربر در برابر شخص ذینفع صاحب شماره همراه، تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

– هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان متقاضی یا مهندس در اپلیکیشن داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

– مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن سمنا انجام می‌شود به عهده کاربران است.

– مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده وی خواهد بود.

– کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات سمنا متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

– در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر خودداری کند.

– ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

ماده ۳ – استفاده از سمنا

– با استفاده از خدمات سمنا کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از سمنا برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

– کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات سمنا به صورتی که به سمنا یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوء استفاده از امکانات فراهم شده در خدمات سمنا در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

– کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

– مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن ها برای استفاده از خدمات سمنا به عهده کاربران است.

– کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام ارائه خدمات نقشه برداری از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از خدمات سمنا، از متقاضی یا مهندس کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات متقاضی یا مهندس در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه دیگر نیز مغایر با قوانین سمنا خواهد بود. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول ارائه خدمات نقشه برداری، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از متقاضی یا مهندس در خدمات سمنا ارائه شده است استفاده کنند. استفاده کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

– کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن حریم خصوصی سمنا را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

– کاربران می‌پذیرند که سمنا خدمات نقشه برداری نیست بلکه تنها خدمات نرم ‌افزاری است که ارتباط بین مهندس و متقاضی را جهت توافق بر انجام خدمات نقشه برداری فراهم می‌کند. در خدمات سمنا، مهندس مختار است یک درخواست را بپذیرد یا رد کند، همچنین متقاضی مختار است پس از ارسال درخواست، مشخص شدن مهندس و قبل از آغاز خدمات نقشه برداری، درخواست خود را لغو کند یا خیر که در این صورت درصدی از حق الزحمه که توسط متقاضی پرداخت شده است عودت نخواهد شد. لذا هر خدمتی که مهندس به متقاضی ارائه می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطه قراردادی بین مهندس و متقاضی در نظر گرفته شود.

ماده ۴ – هزینه ها و پرداخت

– متقاضی می‌پذیرد هزینه ارائه خدمات نقشه برداری از طرف شرکت مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینه آن نمی‌تواند داشته باشد. بدیهی است از آنجایی که متقاضی مجاز به عدم پذیرش هزینه اعلام شده از سوی شرکت می‌باشد، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌باشد و به همین منظور کاربر مذکور با قبول این شرایط و مقررات به شرکت اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبه را از طریق پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح، اعطا می‌نماید.

– متقاضی می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به شرکت می‌پردازد وجود ندارد.

– مهندس می‌پذیرد حق الزحمه ارائه خدمات نقشه برداری از طرف شرکت و با استفاده از ضریب منطقه و بازخورد کاربران مشخص می‌شود و پس از تایید درخواست اعتراضی نسبت به حق الزحمه آن نمی‌تواند داشته باشد مگر در شرایطی که مشخصات درخواست با مشخصات وضع موجود مغایرت داشته باشد. بدیهی است از آنجایی که مهندس مجاز به عدم پذیرش حق الزحمه اعلام شده از سوی شرکت می‌باشد، در صورت قبول، متعهد به دریافت همان مبلغ می‌باشد و به همین منظور کاربر مذکور با قبول این شرایط و مقررات به شرکت اختیار دریافت و وصول مبالغ دریافت شده بیش از حق الزحمه را از طریق پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح، اعطا می‌نماید.

– حساب کاربری مهندس پس از تایید مدارک ارائه شده از سوی وی و اخذ استعلام از شورای انتظامی استان مربوطه و با پرداخت حق عضویت سالانه فعال می گردد. حق عضویت با توجه به تعداد مهندسان توسط شرکت تعیین خواهد شد.

– متقاضی پس از محاسبه حق الزحمه مهندس برای ارائه خدمات نقشه برداری می بایست درصدی از حق الزحمه را (حداکثر ده درصد) به حساب مشخص شده از سوی شرکت به صورت برخط واریز نماید؛ سپس هماهنگی های لازم برای ارائه خدمات نقشه برداری توسط مهندس مربوطه با متقاضی به عمل می آید. متقاضی متعهد می گردد نیمی از حق الزحمه قابل پرداخت به مهندس را پیش از آغاز نقشه برداری و الباقی در زمان اتمام نقشه برداری و یا تحویل نقشه به مهندس پرداخت نماید.

– متقاضی می‌پذیرد هیچوقت درخواست ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات سمنا را داشته باشد. متقاضی اگر پس از ارسال درخواست و پذیرش درخواست توسط مهندس، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان موقعیت ملک در زمان مشخص حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت ده درصد از حق الزحمه مهندس می‌باشد. در صورت تکرار این عمل برای بار دوم حساب کاربری مسدود خواهد شد.

ماده ۵ – مسئولیت سمنا

– شرکت با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات سمنا بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

– شرکت با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از متقاضیان پس از ارائه خدمات نقشه برداری توسط مهندس تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

– شرکت تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاه‌ها یا همه شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.

– تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.

– چنانچه هر یک از کاربران سمنا در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس در ساعات اداری و واحد رسیدگی به شکایات سمنا مطرح و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

– جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائه خدمات سمنا و استفاده از نرم‌افزار‌، همه اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط سمنا در نرم‌افزار قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعه آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات سمنا آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس در ساعات اداری پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق اپلیکیشن امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.

– مسئولیت سمنا فقط در فرضی است که متقاضی از طریق اپلیکیشن سمنا درخواست ارائه خدمات نقشه برداری ارسال کرده است و مهندس نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر متقاضی و مهندس که در اپلیکیشن سمنا ثبت نام کرده‌اند خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام خدمات نقشه برداری توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

ماده ۶ – مسئولیت کاربران

– کاربران می بایست اطلاعات شخصی خود را در صورت تغییر به روز رسانی نمایند. مهندسان اذعان میدارند پروانه اشتغال به کار مهندسی خود را از مبادی قانونی اخذ نموده اند و متعهد می گردند یک ماه قبل از اتمام اعتبار پروانه اشتغال به کار خود، نسبت به تمدید آن اقدام نمایند و تصویر رنگی پروانه جدید را به روز رسانی نماید، بدیهی است شرکت پس از تایید اطلاعات جدید مجوز فعالیت را صادر می نماید. در صورت انتقال پروانه بین استان ها نیز مراحل به همین منوال می باشد.

– مسئولیت همه اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهده شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.

– در صورت مغایرت اطلاعات ارائه شده از سوی متقاضی، مهندس مربوطه می بایست پس از ارائه خدمات، ما به التفاوت حق الزحمه را محاسبه و به شرکت اعلام و سپس از متقاضی دریافت نماید و متقاضی حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهند داشت.

– مهندس می بایست ارائه خدمات نقشه برداری را شخصا انجام داده و به شخص دیگری واگذار ننمایند، در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

– در صورت لغو غیرموجه درخواست متقاضی توسط مهندس پس از پذیرش آن، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر خودداری کند.

– متقاضی می بایست در پایان ارائه خدمت نقشه برداری با اعطای امتیاز، میزان رضایت خود را از مهندس اعلام نماید تا درخواست متقاضی بسته و از پروژه های جاری مهندس خارج شود. در غیر اینصورت مهندس می بایست جهت خاتمه درخواست با شرکت تماس حاصل نماید که در این صورت پس از تماس شرکت با متقاضی و اعطای امتیاز از سوی متقاضی به مهندس، درخواست خاتمه می یابد.

– در صورتیکه درخواست متقاضی به تایید کارشناس رسمی دادگستری نیاز داشته باشد، مهندس با قبول درخواست متعهد به ارائه تاییدیه کارشناس رسمی خواهد بود. هرگونه شکایت کارشناس رسمی دادگستری متوجه مهندس خواهد بود و شرکت از این حیث بری الذمه می باشد.

– هر مهندس تنها مجاز به انتخاب یک استان (استانی که پروانه اشتغال به کار مهندسی وی در آن صادر شده است) و حداکثر 10 شهرستان در استان منتخب می باشد.

– هر مهندس تنها مجاز به قبول حداکثر 10 درخواست همزمان می باشد و شرکت مجاز به تغییر این تعداد بر اساس تعداد مهندسان فعال در یک استان خواهد بود.

– در صورتیکه مهندس حکم شورای انتظامی بگیرد می بایست شرکت را مطلع نماید و کتبا درخواست غیر فعال نمودن حساب کاربری خود را در زمان اجرای حکم نماید. در صورت وصول هرگونه شکایت در این خصوص، هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

ماده ۷ – تجهیزات همراه مهندس بشرح زیر است:

– مهندس می بایست کلیه تجهیزات نقشه برداری مورد نیاز ارائه خدمت نقشه برداری درخواست شده توسط متقاضی را تامین، حمل و نگهداری نماید.

– تامین GPS دستی توسط مهندس الزامی است.

– تامین GPS دقیق در صورت نیاز به عهده مهندس می باشد.

– تامین لوازم مورد نیاز میخکوبی به عهده مهندس و تثبیت آن بر عهده متقاضی می باشد.

– هیچ گونه ادعایی از جانب مهندس مبنی بر سرقت یا نقص یا عیب تجهیزات نقشه برداری در زمان ارائه خدمات نقشه برداری علیه شرکت مسموع نخواهد بود.

ماده ۸ – موارد فنی

– کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزار سمنا شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

– کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخه دیگری از خدمات سمنا را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار سمنا یا در روش ارائه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

– کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

– کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانه سمنا یا سامانه‌های مرتبط با سمنا انجام دهند.

ماده ۹ – محتوای تولید شده توسط کاربران

– شرکت ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، نقشه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، نقشه، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آن ها در خدمات‌ مرتبط به سمنا کاربران این حق را به سمنا می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.

ماده ۱۰ – قطع خدمات

– شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (متقاضی یا مهندس) می‌تواند برای شرکت یا سایر متقاضیان یا مهندسان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات سمنا را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

ماده ۱۱ – توافق از راه دور

– کاربران توافق می‌کنند جهت مبادله آسان اطلاعات، همه تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت، از طریق سامانه سمنا بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.

– مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربران برعهده کاربر مذکور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همه داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیه نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

– کاربران می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

– کاربران با عضویت در خدمات سمنا قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانه رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

 

بالا